Hendek Web Tasarım, Sakarya Web Tasarim, Sitesi, Hendek Web Sitesi Yaptırmak, Hendek Uygun Fiyata Web Sitesi, Hendek, Ucuz Site Yapan Firma
Hendek Web

Web siteniz neden mobil uyumlu olmalı?

Günümüzde mobil cihazların kullanımı astronomik bir hızla artıyor.  İnsanların büyük bir çoğunluğu evde, iş yerinde, sokakta akıllı telefonları veya tabletleri ile internete bağlanıp, arama motorları üzerinden web sitelerine erişiyorlar.
Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarından daha küçük bir ekrana sahip mobil cihazlarda, kullanıcılara aradıkları bilginin bu ekran boyutlarına uygun bir şekilde sunulması gerekiyor. Hepimizin daha önce defalarca karşılaştığı gibi mobil uyumlu olmayan bir siteyi mobil bir cihazda görüntülemek, kullanıcı deneyimini bir kabusa çevirebiliyor.
İnternet üzerinden yapılan arama ve satın almalarda giderek artan oranda mobil ortam tercihi, artık tüm web sitelerinin mobil uyumlu olarak tasarlanmasını zorunlu kılıyor.
Mobil kullanımın boyutlarının farkına varmak için aşağıdaki bazı verilere göz atmanız yeterli olacaktır.

 • Dünya nüfusunun %56’sı akıllı telefon kullanıyor.
  (Super Monitoring 2013)
 • Mobil telefon kullananların %50’si internete mobil telefonları ile giriyor.
  (Super Monitoring 2013)
 • 18-44 yaş aralığındaki akıllı telefon kullanıcılarının %80’i sabah uyandıklarında ilk iş olarak akıllı telefonlarına bakıyorlar.
  (IDC Research Report 2013)
 • Akıllı telefon kullanıcılarının %79’u telefonlarını günün 22 saati yanlarından ayırmıyorlar.
  (IDC Research Report 2013)
 • Akıllı telefon kullanıcıların %51’i web sitelerine telefonları üzerinden erişiyor.
  (IDC Research Report 2013)
 • Türkiye’de cepten 50 MB ve üzeri internet kullanan abonelerin oranı %60’ı geçiyor.
  (BTK 2014 3. Çeyrek)

 

Mobil uyumlu ne demektir?

Mobil uyumluluk, bir web sitesinin içerik sunumunun mobil cihazın ekran boyutlarına ve kullanım şartlarına göre (tek elle kullanım) uygun bir şekilde düzenlenmesi olarak tanımlanabilir. İçerik akışı, yazı karakterleri, görseller ve site menüsü mobil cihaz ekranlarında kullanıcının rahatça kullanabileceği bir düzende sunulur.

Google mobil uyumluluk etiketi

Mobil aramaların artmasıyla beraber Google, arama sonuçları sıralama algoritmasında mobil üzerinden yapılan aramalar için mobil uyumlu web sitelerine öncelik verecek bir düzenleme yaptı.
Google belirlediği ölçütlere uyan mobil uyumlu web sitelerini arama sonuçlarında “Mobil uyumlu” etiketi ile göstermeye başladı.

Mobil uyumluluğu nasıl test edebilirsiniz?

Sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını bu adresten sadece web sitenizin adresini girerek test edebilirsiniz.
Siteniz mobil uyumlu ise, ekranda  “Mükemmel! Bu sayfa mobil uyumlu.” diye bir bildirim çıkacaktır.

Mobil cihazlar için site oluştururken bilmeniz gereken en önemli 3 şey nedir?

1.Müşterilerinizin işini kolaylaştırın
Sitenizi, müşterilerinizin işlemleri kolayca tamamlayabilecekleri biçimde tasarlayın. Bir kullanıcının işlemini tamamlamak için kaç tıklama, dokunma işlemi yaptığını sayın. Ne kadar az olursa, o kadar iyidir.

2.Web sitenizin etkinliğini ölçün
Mobil site oluşturmak için öncelikleri belirlemek gerekir.  Sonuçta, güzel görünen bir sitedense kullanıcıların işlemlerini kolayca tamamlayabildikleri işlevsel bir site çok daha iyidir. Mobil sitenizin başarı ölçütü, müşterilerin amaçlarını ne kadar kolay ve iyi gerçekleştirebildikleridir.

MediaPost’a göre “Konu mobil alışveriş sitelerine gelince, mobil alışveriş yapanlar için en önemli nitelik, cevap verenlerin %48’ine göre ziyaret ettikleri sitenin kullanım kolaylığıdır”.

3.Tüm cihazlarda tutarlı bir mobil şablon, tema veya tasarım seçin
“Duyarlı Web Tasarımı” (DWT)  masaüstü bilgisayar, tablet veya mobil telefonun hangisinde olursa olsun, sayfanın aynı URL’yi ve kodu kullanması, ancak görüntünün ekran boyutuna “duyarlı” olarak ayarlanması anlamına gelir. ‘think with Google’ incelemesine göre, “diğer tasarım kalıpları yerine DWT tercih edilmeli”.

“DWT tasarımı Baines & Ernst’e birden fazla web sitesi oluşturmadan, site deneyimini farklı ekran boyutlarında optimize etme olanağı sağladı. Ziyaretçilerin her bir ziyaret başına %11 daha fazla sayfada gezindiklerini ve mobil dönüşümlerin %51 arttığını fark ettiler.”

Web Tasarım

Firmanızı dijital ortama aktararak marka bilinirliğinizi artırıyoruz. Web tasarım hizmetleri verirken firmanızın kurumsal kimliğini baştan oluşturarak markanıza özel web tasarım oluşturuyoruz. Web tasarım hizmeti verirken yaptığımız sitenin markanızı ve firmanızı...

Seo Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu’nun TEK amacı, sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü arttırmak, ve bunun sonucunda siteye DAHA ÇOK TRAFİK çekmektir. Arama motoru optimizasyonu’nun başarısı, sadece hangi kelimenin kaçıncı sırada çıktığına bakarak değerlendirilmez....

Mobil Uygulama

Web siteniz neden mobil uyumlu olmalı? Günümüzde mobil cihazların kullanımı astronomik bir hızla artıyor.  İnsanların büyük bir çoğunluğu evde, iş yerinde, sokakta akıllı telefonları veya tabletleri ile internete bağlanıp, arama motorları üzerinden web sitelerine...

hendek web ucuz site

Hendek Web Sitesi , Web Tasarım Hendek Web Tasarım  Bu günlerde, internet kullanımının, giderek doruklara çıkan popülerliği ve artan ekonomik gücü ile birçoğumuzun hayallerinde web sitesi sahibi olmak vardır. Ancak bir web sitesi sahibi olmak ya da sahibi olduğumuz...

Düzce Web Tasarım

Düzce Web Tasarım Düzce Web Tasarım Eğer bir web sitesi sahibiyseniz ve ya web sitesi açmayı düşünüyorsanız, yaşadığınız en önemli sıkıntılardan biri istediğiniz gibi bir web tasarımcı bulamamaktır. Bu sorununuza Sakarya web tasarım olarak, sahip olduğumuz deneyim ve...
Hendek Web Tasarım, Sakarya Web Tasarim, Sitesi, Hendek Web Sitesi Yaptırmak, Hendek Uygun Fiyata Web Sitesi, Hendek, Ucuz Site Yapan Firma